S rostoucími teplotami poroste i UV index

6.8.2018

Bude dobré držet se ve stínu.

S rostoucími teplotami poroste i UV index

Nová vlna veder nastupuje na scénu! Už v úterý budou teploty stoupat na 29 až 33 °C, v Polabí i výše, a ve středu a ve čtvrtek budou dokonce kolem 21 až 36 °C, přičemž lokálně může být dosahováno i 38 °C. Navíc bude až do středy stále docela slunečno (oblačnost se bude zvětšovat jen občasně) a na sluníčku tak bude pocitově ještě tepleji.

Proti horku bude nutné se intenzivně bránit! Nejlepší je v odpoledních hodinách vůbec nevycházet ven, a pokud už ven musíme, tak se držet co nejvíce ve stínu. Rozhodně je nutné pití dostatečného množství nealkoholických nápojů bez kofeinu a při delším pobytu na slunci nesmí chybět pokrývka hlavy!

Kromě vysokých teplot nás bude trápit podprůměrné množství stratosférického ozonu, díky čemuž bude vysoký UV index. Spálit se na sluníčku v létě můžeme relativně snadno vždycky, ale v těchto dnech k tomu nebude potřeba pobývat na něm nijak zvlášť dlouho. Chraňme proto pokožku vrstvou oblečení nebo alespoň kvalitním opalovacím krémem s vysokým UV faktorem. Na oči je také vhodné nasadit sluneční brýle, aby nedošlo k poškození zraku.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK