Začíná ideální počasí pro práce na zahradě

S nastupujícím slunečným a teplým počasím nás čeká ideální období pro práce na zahradě. Připravili jsme pro Vás několik tipů, na co nezapomenout.

Začíná ideální počasí pro práce na zahradě

V nejbližším týdnu nás čeká slunečné počasí a příjemné teploty. Počasí je ideální na jarní péči o trávník po probuzení z období vegetačního klidu a jeho přípravu na léto. Aktuálně je také nejvyšší čas na likvidaci mechu, abychom předešli jeho vzniku a během léta nás trávník odměnil sytě zelenou barvou.

V nejbližší době bychom také měli věnovat pozornost dřevinám a dokončit jarní řez, pro který je vhodné sušší období. Prořezem zajistíte dobrou kondici dřevin a kvalitní plody v následujícím období.

Kdo jednou propadl chuti dobrých brambor, nerad se spoléhá na dodávky v obchodech. Aktuální teplota půdu se v těchto dnech pohybuje kolem 8°C a bude postupně růst, což představuje vhodné podmínky na výsadbu brambor. Ranní minima se již na většině území budou pohybovat kolem pěti stupni. 

Závěrem nezapomeňte, že se blíží Velikonoce. Připravili jsme pro Vás několik tipů na osobité velikonoční dekorace k jejichž tvoření můžete přizvat i děti.

Autor: redakce, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK