Nárazy větru přes 110 km/h

3.11.2019

Na Moravě a ve Slezsku dnes silný vítr až vichřice.

Nárazy větru přes 110 km/h

Na dnešní den jsme slibovali vysoké teploty a také silný vítr na východě Česka. Pojďme se podívat, jak to dopadlo.

Vysoké rychlosti větru byly naměřeny zejména na horách, na Lysé hoře vanul dnes vítr o průměrných rychlostech kolem 70 km/h a v nárazech dokonce ke 110 km/h, což odpovídá síle vichřice. Trochu mírnější byl vítr v Hrubém Jeseníku, kde byly na Šeráku k 70 km/h spíš jen nárazy větru. I v nížinách byl vítr silnější než obvykle, v Mošnově či v Dyjákovicích na Znojemsku s nárazy obvykle kolem 45 km/h.

Také předpověď o vyšších teplotách na Moravě a ve Slezsku oproti Čechám se vyplnila. Nejtepleji bylo nejen na jižní Moravě, ale také na Ostravsku, kde teplota na mnoha místech překročila 18°C s maximem 18.9°C ve Strážnici. Na Vysočině a ve východních Čechách převažovaly teploty mezi 9 a 13°C a od Prahy na západ již maximální teploty zřídkakdy překročily 10°C.

Zítra již očekáváme pokles rychlosti větru i vyrovnanější teploty, v úterý nás pak pomalu začne ovlivňovat slabý frontální systém.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, portal.chmi.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK