V neděli na východě teplo, avšak silný vítr

2.11.2019

Včera a dnes bylo nejtepleji v jihozápadních Čechách, zítra vystoupí teploty na východě.

V neděli na východě teplo, avšak silný vítr

Teplá fronta, která se měla přes Česko přesouvat v pátek až sobotu, přinesla již do některých míst změnu počasí. Srážek bylo zatím více v Čechách, od pátečního večera napršelo na Šumavě až 14 mm a ve zbytku Čech obvykle mezi 4-10 mm srážek. Naopak na Vysočině, na Moravě a ve Slezsku pršelo spíše minimálně.

Rozdíl začal být dnes patrný už i v teplotách – zatímco v pátek v sedm ráno klesla na Horské Kvildě teplota pod -10°C, dnes bylo nejchladněji na Lysé hoře s minimy pouze -1.3°C. Trochu menší byl rozdíl v maximálních teplotách, které včera ve dvě odpoledne vystoupily k 10.8°C, a to na Horské Kvildě, kde bylo v tuto dobu nejtepleji. Dnes sice ve 14:00 byla nejvyšší teplota v ČR jen o 3.5°C vyšší, překvapivě však i tato teplota byla naměřena v podhůří Šumavy, konkrétně ve Vlkonicích. Zítra již očekáváme, že by si vyšších odpoledních teplot měly užít spíše Morava a Slezsko, kde mohou vystoupit až k 19°C.

Teplého počasí si však naneštěstí příliš nevychutnají z důvodu silného větru, který je zítra již od osmi ráno očekáván právě nad východní částí našeho území. Výstraha platí až do pondělních časně ranních hodin a vítr by měl v nárazech přesáhnout 20 m/s.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, portal.chmi.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK