Odpolední teploty vystoupily k 23°C

27.10.2019

Ve většině Čech naměřili kolem 20°C, chladněji bylo na Moravě díky mlhám.

Odpolední teploty vystoupily k 23°C

Poslední z nadprůměrně teplých dnů letošního podzimu přinesl do většiny republiky skutečně vysoké teploty. Nejvyšší teplota byla naměřena v Rožnově v jižních Čechách, kde se teplota vyšplhala až k 23,7°C. Velmi teplo bylo také ve středních a východních Čechách, kde se teplota odpoledne převážně pohybovala mezi 18-21°C. Teplotní rekord pro dnešní den byl přitom překonán na více než 30 stanicích.

Naopak výrazně chladněji bylo na Moravě a ve Slezsku. Zde se díky jasné obloze k ránu vytvořily mlhy, které v Jihomoravském a Olomouckém kraji způsobily až o 5°C nižší teploty vůči zbytku republiky. Mlha na mnoha místech Jihomoravského kraje vydržela po celé dopoledne a až odpolední sluneční paprsky ji pomalu začínaly rozpouštět. Teploty v odpoledních hodinách tak byly více vyrovnané a v 15:00 bylo např. ve Vilémově u Litovle či Němčanech také ke 20°C.

Večer se již začala v severozápadních Čechách projevovat avizovaná studená fronta -  teploty v 17:00 byly pouze mezi 8-10°C a v jižních částech Krušných hor, v Českém Švýcarsku či v Jizerských horách již začalo slabě pršet. Srážkové pásmo se bude přes noc přesouvat k jihovýchodu, takže ráno by je měli ještě pozorovat na jihovýchodní Moravě.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, portal.chmi.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK