Kde se dá v Česku ještě na vodu?

7.8.2019

Většina toků v Česku je nesjízdných, nejvíc vody má Jizera.

Kde se dá v Česku ještě na vodu?

V posledních pár týdnech jsme v Česku zažívali spíše přívalové deště, které suchu na našich vodních tocích příliš nepomáhají. I přesto jsou v Česku stále vodní toky, které jsou sjízdné a kam se dá vyrazit na vodu.

Nejvíce vody dnes naměřili na dolní Jizeře, kde by mělo být 126 cm. Podobně na tom byly i Berounka se 105 cm na horním toku a Bílina se 102 cm (zde je však sjízdnost na hranici). Mezi další vodní toky bez problémů sjízdné v Česku patří dolní Labe, dolní Dyje, střední a dolní Morava a střední a dolní Nysa Klodska. Dále se dá jet dolní Otava ze Sušice, části Ohře či dolní Opava od Moravice.

Mnoho dalších toků v Česku se blíží k hranicím sjízdnosti, v Čechách jde třeba o dolní tok Mže, již zmiňovanou Bílinu, horní Vltavu ze Soumar či dolní Labe pod Dvorem Králové. Na Moravě jsou v podobné situaci horní Morava z Hanušovic, střední Dyje ze Znojma a dolní Odra od ústí Opavy.

Valná většina toků je tedy v Česku nesjízdná, třeba oblíbená Sázava má pouze mezi 20-30 cm vody. Zbytek srpna naneštěstí bude spíše srážkově průměrný, takže to na zlepšení příliš nevypadá.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, raft.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK