Bude hezky - nejen v neděli

21.6.2019

Během zítřka bude opět kolem 25°C s občasnými přeháňkami, večer by jich však mělo být méně.

Bude hezky - nejen v neděli

V pátek 21. června začalo astronomické léto, s ním se pomalu blíží čas festivalů a koncertů. Pokud jste si vyhlédli nějaký koncert v neděli, vězte, že bude docela hezky, přesto doporučujeme se trochu připravit.

Teploty by v neděli měly být poměrně příjemné s maximy do 26°C. Přestože bude dopoledne spíše zataženo, odpoledne a navečer by mělo oblačnosti ubývat. Proto doporučujeme mít s sebou dostatečné množství vody a i opalovací krém či pokrývka hlavy se mohou navečer hodit.

Malinko horší bude situace s ohledem na srážky. Více srážek lze očekávat zejména na jihozápadě Čech, přeháňky se však mohou vyskytnout po celé České republice, přestože by jich mělo být navečer méně. Vezmete-li si tedy na koncert deštník, je velmi pravděpodobné, že ho také využijete. Výskyt bouřek je pravděpodobnější v jihovýchodní části území. Vítr bude v neděli slabý severovýchodní, v odpoledních hodinách  však může zesílit až na mírný.

Relativně příjemné letní počasí potrvá i v pondělí a úterý, kdy také doporučujeme návštěvu koncertů, třeba i místního charakteru. Na začátku týdne bude výrazně méně srážek, spíše slabý vítr a odpolední teploty do 30°C. Od středy lze však očekávat nárůst teplotních maxim přes 30°C, jakékoliv koncerty v této době proto ze zdravotních důvodů doporučujeme spíše odložit.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK