NOVINKA METEOCENTRA: více předpovědních modelů na naší stránce!

20.4.2019

Lidé už nebudou muset procházet více meteorologických webů, aby se o počasí dozvěděli vše.

NOVINKA METEOCENTRA: více předpovědních modelů na naší stránce!
Těsně před Velikonocemi nasadil náš web pro své čtenáře zajímavou novinku. Vědomi si toho, že pokud někomu na počasí opravdu hodně záleží, prochází si předpovědi více meteorologických zdrojů,  připravili jsme nově shrnutí jiných modelů přehledně pod sebe u každého předpovědního místa. Pro každou obec tak nyní uvídíte najednou nejen předpověď Meteocentra, ale také předpovědi německého či amerického modelu - a také třeba populárního modelu norského a několika dalších!

Stále věříme, že náš model je ze všech nejlepší, ale může se stát, že v některých složitých situacích nevyjde dokonale. Proto jsme se rozhodli i jiné globální modely, z nich ovšem naše předpověď rovněž také vychází, zpřístupnit našim čtenářům. Použity jsou u všech modelů stejné symboly, na které jste u nás zvyklí, aby byla předpověď dobře porovnatelná. Předpověď je na 6 dní dopředu po třech hodinách, i když některé modely takto dlouhý horizont nenabízejí, a u vzdálenějších dní tak nejsou jejich data k dispozici.

Nejdůležitější informaci, kterou si můžete z pohledu na více modelů odnést, je to, jak moc je předpověď spolehlivá. Pokud každý model ukazuje na daný den trochu jiné počasí, je třeba se připravit, že ani předpověď Meteocentra se nemusí přesně trefit. Pokud se modely naopak v průběhu počasí shodují, můžete se na předpověď spolehnout daleko víc. Připomeňme, že podobnou informaci dává i denně aktualizovaný komentář meteorologa, pohled na více modelů ovšem umožňuje vlastní interpretaci. Jejich aktualizace navíc probíhá několikrát denně. 

A kde tohle všechno najdete? V sekci předpověď počasí, kde přibyla záložka scénáře předpovědi
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK