Dorazí příští týden třicítky?

Modely naznačují výrazné oteplování začátkem června

Dorazí příští týden třicítky?

Před očekáváným oteplením nás ale v každém případě čeká několik chladnějších dní. Ochlazení přijde se studenou frontou, která bude přes naše území postupovat v pátek. Teploty vystoupí na 17/21 °C, na jihovýchodě, kde fronta přijde později může být až 25 °C.

Nejchladnější dny budou sobota až pondělí, kdy maxima dosáhnou jen na 14/19 °C, ke dvaceti se teplota může vyšplhat na jihovýchodní Moravě. Počasí bude spíš proměnlivé, polojasné až oblačné s místními přeháňkami, které se mohou objevit kdekoliv na území ČR. Pátek a sobota budou též poměrně větrné, od neděle už bude vítr slabý.

Od úterý by měl začít zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Druhý den týdne tak přinese už o něco vyšší maxima kolem 20 °C, na JV až 24 °C. Oteplení bude pokračovat v dalších dnech, ale zatím je v modelech poměrně velká nejistota. Střední varianta počítá ve čtvrtek a v pátek s maximy kolem 30 °C. Nejteplejší scénáře naznačují i teploty blízko 35 °C, chladnější naopak kolem 25 °C. Oteplení proti víkendu je tak prakticky jisté, ale na přesnější předpověď si budeme muset ještě počkat.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz