Ranní mráz dnes poprvé na většině republiky!

Teploty na tradičních mrazových lokalitách klesly i pod -8 °C

Ranní mráz dnes poprvé na většině republiky!

Podzimní ochlazování poprvé přineslo pokles teploty pod bod mrazu na nadpoloviční většině území Česka. Mráz se objevil i ve většině krajských měst. Zhruba -1 °C jsme měli i v Praze (v okrajových částech města), v Plzni na Bolevci měli dokonce -3 °C. Mráz hlásí i Karlovy Vary, Ústí nad Labem, České Budějovice, Liberec, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Zlín a Jihlava. Nad bodem mrazu se z krajských měst teploty udržely jen v Olomouci a Brně. Teploty se ale vesměs všude pohybovaly okolo nuly a často se v rámci jednoho města dostaly pod nulu či nad nulu jen na části území. Minima byla zaznamenána okolo 7. hodiny ranní.

Relativně nejteplejší noc zaznamenaly některé stanice v Podkrkonoší, kde se minima udržela okolo +4 °C. Naopak nejmrazivější ráno bylo hlášeno tradičně ze Šumavy a Jizerských hor, kde se ranní teploty dostaly i pod -8 °C (Kvilda, Jizerka). Podobný mráz tentokrát naměřila i stanice Jelení na Karlovarsku, ležící v Krušných horách na hranicích s Německem. Obecně bylo v Čechách o něco chladněji než na Moravě. 

Podobně studené by mělo být i pondělní ráno, ale spíš bude ranní minima o něco málo vyšší. V dalších dnech nás díky větší oblačnosti čekají méně studené noci. Celkově se však už podzim dostává do své poloviny a ranní mrazy budou jevem stále častějším, mohou znovu nastat už ve druhé půlce příštího týdne. 

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK