V sobotu bylo až 25 °C, podobné teplo i v neděli

Do Česka proudí velmi teplý vzduch od jihu až jihozápadu

V sobotu bylo až 25 °C, podobné teplo i v neděli

Po delší sérii chladných dní se od čtvrtka oteplilo a teploty se na řadě míst opět dostaly nad 20 °C. Vlna teplého počasí kulminuje právě o tomto víkendu, který je ve znamení přílivu velmi teplého vzduchu kolem tlakové výše nad Středomořím.

V sobotu byl letní den (maximum minimálně 25 °C) zaznamenán minimálně na dvou stanicích - v Brně-Žabovřeskách a v Dyjákovicích. Na většině území bylo 19 °C až 24 °C, chladněji bylo v horských oblastech. 

Ještě o trochu vyšší teploty čekáme v neděli, maxima by měla vystoupit na 22/26 °C. Zda dojde k překročení sobotních maxim, ale jisté není, některé modely se aktuálně kloní spíš k maximům do 25 °C. Obloha bude většinou polojasná, přechodně oblačná.

Relativně teplo vydrží do středy, na většině území očekáváme maxima kolem 20 °C, ale lokálně může být při srážkách jen kolem 16 °C. Déšť by se měl na začátku týdne přechodně objevit na většině území. Na celém území by se mělo ochladit ve čtvrtek (na 13/17 °C), ale ochlazení bude asi jen krátkodobé a kolem 5. října by se vyšší teploty kolem 20°C mohly opět vrátit. Ale to budeme ještě v dalších dnech upřesňovat.  

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK