Od neděle nás čekají četné přeháňky a bouřky

Vhodné podmínky pro jejich tvorbu setrvají několik dní

Od neděle nás čekají četné přeháňky a bouřky

Po sérii klidných dní přichází do Česka další bouřková epizoda. Nad naším územím se bude udržovat teplotní rozhraní a současně bude do střední Evropy proudit poměrně teplý a vlhký vzduch. Z těchto podmínek se bude dařit přeháňkám a bouřkám. 

V neděli by po ranním doznívání nočních srážek mělo nejprve přeháněk ubývat, ale ve večerních hodinách dorazí častější déšť a bouřky do Čech a později i na Moravu. Bouřky mohou být i velmi silné, jak uvádí aktuální výstraha.

Oblačno až polojasno s místními přeháňkami a bouřkami nás čeká pravděpodobně do pátku, případně až do víkendu. Právě o víkendu měla přes ČR přejít studená fronta, za kterou už bouřek ubude. Vzhledem k lokálním rozdílům v intenzitě srážek je předpověď na nejbližší dny méně spolehlivá a doporučujeme sledovat její aktualizace a vývoj srážek na radaru. Teploty by se v nadcházejích dnech měly pohybovat kolem 25 °C, na Moravě a ve Slezsku může být až 30 °C, hlavně v nížinách. O něco teplejší se rýsuje čtvrtek s teplotami na východě až 32 °C.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK