Napršelo až 97 litrů na metr čtvereční, další bouřky v noci na pátek

Při nočních srážkách nejvíce naměřili ve Volyni na Strakonicku, kde spadlo až 97 mm vody.

Napršelo až 97 litrů na metr čtvereční, další bouřky v noci na pátek

V noci na čtvrtek přes Česko postupovaly velmi silné bouřky, které zasáhly nejintenzivněji pás od Šumavy po Krkonoše. Nejvíce srážek spadlo v Jižních Čechách, komplikace však bouřky provázené silným větrem a kroupami přinesly na více míst.

V důsledku nočních bouřek překročily 2. SPA řeky Otava, Kocába ve středních Čechách a Rokytka v Praze, na třetí přechodně vystoupala Volyňka v Sudslavicích na Prachaticku a Botič v pražských Nuslích. Bouřky provázející silný vítr způsobil výpadky proudu a omezení na železnici, bez proudu bylo zhruba 100 000 odběratelů. Jaderná elektrárna Temelín dokonce odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře druhý blok - kvůli pádu stožárů přenosové soustavy.

V noci na pátek budou opět vznikat velmi silné bouřky doprovázené silným větrem a kroupami. Ty se budou tentokrát vyskytovat na většině území ČR. Nejsilnější srážky jsou očekávány v jižních Čechách, kde v důsledku podmáčené půdy mohou opět stoupat řeky.

Autor: redakce, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK