Závěr týdne ve znamení extrémních veder

Příští týden výrazně chladnější

Závěr týdne ve znamení extrémních veder

Hned za polovinou června k nám dorazila první letošní vlna extrémních veder. Již ve čtvrtek se denní teploty dostaly na většině území přes 30 °C a lokálně vystoupily až ke 32 °C. Je to ovšem jen začátek, protože zejména od pátku nás čekají ještě znatelně vyšší teploty, které vydrží i na víkend. Byla vydána výstraha na extrémně vysoké teploty. 

Denní maxima by se v pátek měla dostat na 29/33 °C, v sobotu na 30/34 °C a v neděli dokonce už na 31/35 °C. Vedra budou zvlášť nesnesitelná i kvůli tomu, že jde o první takto vysoké teploty v tomto roce a po docela chladném jaru (náš organismus není zvyklý), a dále také tím, že v tuto část roku máme nejsilnější sluneční záření. Slunce svítí nejdéle z celého roku a má největší sílu. Bouřky hrozí jen v sobotu v západní polovině Čech, v neděli pak v Čechách až ve večerních hodinách.

Od pondělí se začne od západu ochlazovat, očekáváme, že v první polovině příštího týdne se budou vyskytovat velice vydatné srážky, zpočátku zejména silné bouřky, později i déšť trvalejšího charakteru, s tím, jak budou teploty postupně každý den klesat. V polovině týdne očekáváme maximální teploty okolo 25 °C.  Ve druhé polovině týdne srážek ubude a společně s vyjasněním se maximální teploty budou zase posouvat do blízkosti 30 °C.

Autor: redakce, ms, meteocenturm.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK