Jak se změní počasí v dalších dnech?

Sobotní lokální bouřky zasáhly většinu České republiky. Na jihozápadě se budou přeháňky i bouřky vyskytovat i na přelomu týdne.

Jak se změní počasí v dalších dnech?

Sobotní bouřky byly podle očekávání nejsilnější na jihozápadě republiky, kde lokálně spadlo i přes 40 mm srážek. Srážky však byly velmi lokální a zejména na jihovýchodě republiky se mnoho míst obešlo úplně bez deště.

V neděli nás na většině území již čeká příjemnější počasí - kromě jihozápadu se srážky vyskytnou jen výjimečně a teploty se budou pohybovat kolem 25°C. Na jihozápadě území však budou během odpoledne příznivé podmínky pro vznik bouřek a ty ojediněle mohou být i silné - pro Plzeňský, Jihočeský a Karlovarský kraj platí výstraha na silné bouřky až do nedělního večera.

V pondělí i úterý pak počítejme s převážně polojasno oblohou, na jihozápadě se opět mohou ojediněle tvořit přeháňky a bouřky.

Od poloviny týdne se mírně ochladí a denní teploty čekáme kolem 22°C. Meteorologické modely však předpovídají větší množství lokálních přeháněk, které vytváří větší nejistotu v předpovědích - pro druhou polovinu příštího týdne doporučujeme sledovat aktualizované předpovědi, které se mohou ještě měnit. Podívejte se na srovnání různých předpovědí počasí přímo pro Vaši lokalitu.

Autor: redakce, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK