V úterý skoro 30 °C i na Moravě, v Čechách první lokální bouřky

Velmi vysoké teploty se rozšířily i na východ území

V úterý skoro 30 °C i na Moravě, v  Čechách první lokální bouřky

Během úterního dne pokračoval na naše území příliv velmi teplého vzduchu. Tentokrát se výrazněji projevil i na Moravě a Slezsku. Zatímco v pondělí bylo v Čechách lokálně i 30 °C, ve východní části území bylo většinou "jen" kolem 25 °C.

V úterý už se teploty vyrovnaly a nad 29 °C vystupovaly i v nejteplejší částech Moravy a Slezska. Například v Brně-Žabovřeskách bylo 29,6 °C a je možné, že celkové maximum bylo ještě o trochu vyšší. Pocitově však teploty na východě snižoval poměrně silný jihovýchodní vítr. Vzhledem k docela nízké vlhkosti vzduchu byly vysoké teploty snesitelnější než bývají stejná maxima při dusném počasí.

Prvními náznaky přicházející změny počasí byly přeháňky a lokální bouřky, které se objevily v západních Čechách. Zatím byly většinou slabé s úhrny v řádu několika milimetrů, lokálně více napršelo v Krušných horách. Zítra bude déšť i bouřky četnější a je před nimi v platnosti i výstraha. Za studenou frontou se navíc bude ochlazovat a od teplot kolem 30 °C si na delší dobu dáme přestávku.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK