Na začátku týdne další výrazné ochlazení, čekáme i sněžení

Po víkendovém oteplení dorazí další pozdrav zimy.

Na začátku týdne další výrazné ochlazení, čekáme i sněžení

Letošní duben nezůstává své aprílové pověsti nic dlužen. Střídají se teplé jarní dny se studenými vpády a sněhovými přeháňkami. Tento víkend patří mezi teplejší dny, ale další ochlazení už je na cestě.

Studená fronta dorazí v pondělí od západu, což způsobí neobvykle velké teplotní rozdíly v rámci Česka. Kolem 14 h může být na Karlovarsku jen 2 °C, zatímco na jihu Moravy ještě 18 °C. Přechod fronty nepoznáme jen na teplotách, ale i na typu srážek. Už od nadmořské výšky zhruba 400 m budou srážky postupně sněhové, nejprve na samém západě Čech, postupně i na zbytku území Čech. Večer nebo v noci se pak sněžení rozšíří i na Moravu a do Slezska. 

V úterý ráno už tak budou srážky sněhové skoro všude, možná pod 300 m bude pršet. Na krajním jihovýchodě Moravy může hranice sněžení poklesnout o něco později než jinde. Přes den se úroveň sněžení trochu zvýší (na cca 400 m) při maximálních teplotách 1/5°C, v Čechách do 7 °C. 

Ve středu se srážky objeví jen místy, četnější budou na východě Moravy a ve Sleszku. Opět platí, že sněžit by mělo zhruba od 400 m, ráno to může být i níže, odpoledne trochu výše. Nepatrně se oteplí, na 3/8 °C. Podle nejnovější materiálů zřejmě zůstane studený i čtvrtek, možná dokonce nejstudenější z celého týdne s maximy 1/5 °C na celém území a s občasným sněžením, alespoň nad 300 m. V dalších dnech už by se mělo pozvolna oteplovat a v následujícím týdnu už bychom se opět měli dostat na teploty kolem 15 °C.

Podívejte se na dlouhodobou předpověď na 14 dní.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK