V USA napadl o víkendu i přes metr sněhu

Někde byly dokonce překonány historické rekordy

V USA napadl o víkendu i přes metr sněhu

Nejen u nás v Česku zima ještě své letošní představení neukončila. Své o tom nyní mohou vyprávět obyvatelé Středozápadu USA, například státu Colorada a okolních Utahu, Nebrasky či Wyomingu. V minulých dnech se oblastí přehnala silná sněhová bouře, která během víkendu přinesla několik desítek centimetrů nového sněhu. V horských oblastech nasněžil i více než jeden metr sněhu.

Nejzajímavějším údajem je ovšem 78 cm sněhu z městečka Cheyenne, což je rekordní množství sněhu, které kdy město zažilo z jedné bouře. Jedná se o město velké asi jako naše Jihlava, ale ležící 1800 metrů nad mořem. Současně však s polohou na 41. rovnoběžce, tedy na úrovni evropského Říma. Sníh tu tak mívají zhruba tak často, jako ho máme my v Česku, proto je pro ně 78 cm za jeden víkend opravdu extrémním údajem.

Hlavní město Colorada, Denver, naměřil také úcthodných 69 cm sněhu a v kombinaci se silným větrem zde musel být přerušen provoz letiště. Rychlost větru v nárazech překračovala 100 km/hod., což prakticky zcela znemožnilo odklízet sníh. 

V těchto dnech se tak zima ozvala současně v USA i v Evropě. Na našem kontinentu vpád studeného vzduchu přinesl sníh do hor v celé střední Evropě, vydatně sněží na našich horách, v Tatrách i Alpách. V dalších dnech to zde navíc bude pokračovat. 

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK