Ve středu bylo skoro 21 °C, změna dorazí v pátek

Tentokrát bylo nejtepleji ve Slezsku

Ve středu bylo skoro 21 °C, změna dorazí v pátek

Série dní, kdy alespoň na některých místech přesáhla teplota 15 °C, pokračovala i ve středu 24. února. Po úterních rovných 20,0 °C ve Vyšším Brodě vystoupala teplota ve středu ještě o něco výš, konkrétně na 20,7 °C ve Vidnavě (okres Jeseník). Slabě přes 20 °C bylo i v Opavě, Oticích.

Celkově byla oblast s teplotami nad 10 °C ve středu podstatně rozsáhlejší než v úterý a přibližně polovina území zaznamenala 15 °C a více. Přibližně na 40 % stanic byl překonán rekord pro 24. únor a na některých stanicích dokonce pro celý měsíc únor, například ve zmiňované Opavě-Oticích, Krnově nebo ve Vsetíně. Ale opět se našla i místa, kde bylo mnohem chladněji, v Doksanech pokrytých mlhou se teplota nedostala nad 2 °C.

Tento typ počasí s velkými regionálními rozdíly bude pokračovat ještě ve čtvrtek, kdy by podobně jako ve středu mělo převažovat slunce, ale lokálně se hlavně v nižších polohách může udržet mlha, případně nízká oblačnost. Podobně začne i pátek, ale během dne se situace začne měnit. Od severozápadu dorazí frontální oblačnost a postupně i déšť na studené frontě. Za ní se o víkendu teploty vyrovnají na hodnotách kolem 7 °C. Od neděle  se k nám začne rozšiřovat další tlaková výše a na počátku dalšího týdne to vypadá opět na slunečné počasí s lokální nízkou oblačností.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK