Východní polovinu Slovenska zasáhne vydatné sněžení

Lokálně se očekává až 25 cm nového sněhu

Východní polovinu Slovenska zasáhne vydatné sněžení

Jedno z nejvydatnějších sněžení za poslední roky se chystá v nejbližších hodinách ve východní a částečně i ve střední části Slovenska. Srážky přinese tlaková níže, která z Balkánu postupuje nad Ukrajinu.

Před sněžením s lokálním přírůstkem až 25 cm varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v okolí Košic, Prešova a na severovýchodě země. Okolo 10 cm, výjímečně až 20 cm se očekává na krajním jihovýchodě (zde ale může zpočátku i pršet) a v dalších oblastech na východ od linie Tvrdošín-Detva, ve kterých neplatí zmíněný vyšší stupeň výstrahy na až 25 cm.

Vzhledem k velkému množství dostupné vlhkosti a vhodné synoptické situaci budou srážky přechodně značně intenzivní. Hodinové srážkové úhrny mohou místy překročit i 3 mm, což odpovádá při teplotě kolem nuly asi 3 cm sněhu za hodinu, při nižší teplotě i více. Během několika hodin tak může spadnout kolem 10 cm nového sněhu. Větší problém než celkově množství sněhu tak může představovat jeho rychlá akumulace.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz; SHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK