Na horách v pátek lehce nasněžilo

Sníh v odpoledne poletoval i v níže položených oblastech

Na horách v pátek lehce nasněžilo
V noci na pátek do Česka pronikl studený vzduch a my ochutnáváme další předkrm k letošní zimě. Už v noci na pátek se na horách ojediněle objevilo sněžení, týkalo se to hlavně Šumavy, která ráno hlásila od poprašku po několik jednotek centimetrů čerstvého sněhu. Jelikož se během dne teploty ve vyšších polohách držely pod nulou, tak ve výškách nad 1000 metrů sníh i zůstával.

V průběhu pátku se objevily nové přeháňky, které byly četné hlavně odpoledne a sněhové srážky se objevovaly už od výšek okolo 500 metrů nad mořem. Takže sněžilo nebo aspoň poletoval sníh i v některých větších městech. V těchto polohách se sníh ještě nedržel, to až právě spíše nad 1000 m. Sněhové přeháňky byly spíše krátké, takže ani na horách se žádná výraznější pokrývka nyní netvořila. Úhrny srážek máme poměrně zanedbatelné, sníh spíše opravdu jen poletuje. 

Další sněžení už nečekáme, naopak v dalších dnech už srážky úplně ustanou, od neděle se pak teploty zase zvýší. Slabá pokrývka sněhu na horách tak rychle zmizí a hned tak se další neobjeví. Do konce listopadu se určitě sníh ani na hory už nevrátí a vypadá to, že ani na začátku prosince. Současné poletování sněhu na horách tak ještě není znamením k oprášení běžek a lyží. Není ostatně v posledních letech neobvyklé, když české hory zůstávají bez sněhu až do půlky prosince.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK