Mimořádně teplé počasí pokračuje, bylo i přes 32 °C

Nejtepleji bylo ve střední a severozápadní části Čech.

Mimořádně teplé počasí pokračuje, bylo i přes 32 °C

Léto 2020 se v posledních dnech snaží očividně dohnat, co nestihlo od června do srpna. Tlaková výše, která se přesunula nad Ukrajinu k nám posílá velmi teplý vzduch. Po rozpuštění lokálních ranních mlh pozorujeme na obloze maximálně průsvitnou vysokou oblačnost. Už tak teplý vzduch se tak přes den působením slunečního záření dál prohřívá.

Poté, co jsme v pondělí zaznamenali překročení teploty 31 °C, předpovídali jsme na úterý teploty v Čechách až 32 °C. K tomu nakonec opravdu došlo, nejvyšší teplotu ohlásily stanice Doksany (okr. Litoměřice) a Řež u Prahy (okr. Praha-východ), konkrétně šlo o 32,5 °C. Jen nepatrně chladněji bylo v Dobřichovicích (32,1 °C) a rovných 32 °C naměřili v Praze-Komořanech. Zatímco včera padl rekord pro dnešní den na 17 % stanic měřících 30 a více let, dnes to byla více než polovina stanic.

O něco chladněji než v okolí Prahy bylo na Moravě, ve Slezsku a na jihu Čech, zde se odpolední teploty pohybovaly kolem 28 °C, ve vyšších polohách i méně. I tak se jedná o velmi nadprůměrné hodnoty. Teplé počasí vydrží ještě ve středu, od čtvrka už budou teploty klesat.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK