V Denveru se za den ochladilo o více než 30 °C

Během jednoho dne se z tropů stalo zimní počasí se sněžením

V Denveru se za den ochladilo o více než 30 °C

V pondělí zaznamenal Denver v Coloradu horký letní den s maximální teplotou 33,9 °C. Tím skončila několik dní trvající vlna veder, která kulminovala v neděli při teplotě 38,3 °C. Ochlazení po těchto vysokých teplotách a navíc na počátku podzimu by nikoho nepřekvapilo.

Pokles teploty, který dorazil v noci na středu byl ale zcela mimořádný. Během 18 hodin se teplota propadla z 33,3 °C na 0,6 °C. Postupně se přidal déšť, který následně přešel do sněžení. Ochlazení bylo doprovázeno čerstvým severním až severovýchodním větrem s nárazy až 15 m/s. Ve středu během dne bylo jen kolem 1-2 °C a i odpoledne sněžilo!

Denver ležící asi 1100 km jižněji než Česko ve výšce asi 1600 m n. m. je znám velkými teplotními výkyvy, ale ty přicházejí spíš v zimním období, takto výrazné ochlazení už v září bylo letos poprvé. Zimní počasí samozřejmě nevydrží dlouho a už o víkendu se teploty vrátí nad 20 °C.

Ještě silnější vítr se prohnal Salt Lake City, kde nárazy dosáhly přibližně 160 km/h, což mělo za následek pády stromů a výpadky elektrického proudu. V městečku Red Lodge v Montaně napadlo dokonce 27 cm sněhu.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz; phys.org;ogime

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK