Přichází bouřky - kde, kdy a jak silné?

Byla vydána i oficiální výstraha

Přichází bouřky - kde, kdy a jak silné?
Vysoké teploty současných dní opět povedou i ke vzniku bouřek. Vlastně už dnes ve čtvtek by se v podvečerních hodinách mohly objevit zejména na jihozápadě Čech, s největší pravděpodobností přímo na Šumavě či obecně v kopcovitém pohraničí. Budou spíš krátké a lokální a výstraha na ně není vydána. Přesto mohou být lokální úhrny srážek značné, k čemuž přispějí teploty až přes 30 °C.

V pátek bude bouřek mnohem více. Již kolem poledne je ve větší míře očekáváme v Čechách, v průběhu odpoledne se jejich tvorba rozšíří na celé území Česka. Jelikož v západní polovině Čech bude od rána větší oblačnost a v důsledku toho i nižší teploty, nečekáme zde bouřky až tak silné. nejsilěnjší bouřky nám modely směřují hlavně do východní poloviny Čech. Ale pohrozit mohou i na Moravě. Na bouřky je v pátek vydána výstraha pro celé území Česka. 

Sobotní bouřky by měly zasáhnout také velkou část území, ale v důsledku nižších teploty budou nejspíše obecně slabší. Mohou se vyskytnout v odpoledních a podvečerních hodinách prakticky kdekoliv v Česku. Výstraha zatím vydána není a nejspíš ani nebude. V neděli následně dojde k výraznému utlumení bouřkové aktivita, která by se kontrovala zase spíše jen do horských oblastí, hlavně na jihozápadě.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK