Francii zasáhla extrémní vedra, i kolem 40 °C

Horko bylo už dnes, zítra bude pokračovat.

Francii zasáhla extrémní vedra, i kolem 40 °C

Zatímco v Česku se teploty drží maximálně kolem 30 °C, do západní Evropy dorazil tropický vzduch a teploty šplhají mnohem výše.

Čtvrtek přinesl teploty kolem 40 °C na jihozápad Francie, podle dostupných informací bylo na stanici Socoa dosaženo 41,9 °C. V centrální části země bylo chladněji, Paříž zaznamenala snesitelné teploty kolem 32 °C.

Zítra se nejvyšší teploty očekávají na východě země, kde opět může být lokálně kolem 40 °C. Takto teplo by mělo být podle Meteo France třeba v Lyonu. Před vysokými teplotami byla vydána výstraha, která kromě extrémních odpoledních teplot upozorňuje i na tropické noci, kdy by třeba v Lyonu neměla teplota klesnout pod 23 °C. O víkendu už by se celá Francie měla dostat na příznivější teploty.

Vysoké teploty zaznamená zítra i západní část Německa, ve Štutgartu či v Kolíně by mělo být podle německé meteorologické služby kolem 35 °C. U nás zůstanou teploty nadprůměrné, ale teploty nad 35 °C v nejbližších dnech nečekáme. Nedá se ale zatím říct, že už do konce léta nedorazí, z minulosti známe takové případy i ze druhé poloviny srpna či dokonce počátku září.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz; ogimet

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK