Po bouřkách přichází vydatný déšť

Přechod studené fronty opět doprovází výrazná srážková činnost.

Po bouřkách přichází vydatný déšť
Pátek 10. července se stal zatím nejteplejším dnem léta, v Brodě nad Dyjí dosáhla teplota 34,2 °C a i v Praze a v Brně bylo 33 °C. V horkém vzduchu se začaly odpoledne tvořit lokální bouřky - tentokrát zasáhly hlavně Čechy, později se dostaly i do západní části Moravy.

Zvlášť intenzivní bouřka postupovala v podvečer z jižních Čech přes Vysočinu až na Svitavsko. Podle informací ČHMÚ z ní vypadávaly kroupy o velikosti přes 2 centimetry! Bouře se prezentovala i velmi fotogenickou oblačností připomínající záběry bouřkových oblaků z amerických plání. Díky poměrně rychlému pohybu bouřek nedosáhly tentokrát úhrny extrémních výšin a většinou se držely do 25 mm.

Odpoledními bouřkami ale srážky nekončí. Během pátečního večera se od jihu nasunulo nad Česko pole intenzivního deště s vnořenými bouřkami. Aktuálně (pátek 23:30) nejvíce prší na Vysočině s úhrny i přes 10 mm/h.

Déšť bude hlavně na Moravě, ve Sleszku, na Vysočině a na jihu Čech pokračovat i v sobotu. Během celého dne by zde mělo napršet většinou 10 až 30 mm a lokálně i více. Postupně však čekáme od západu ubývání srážek a později i oblačnosti, což předznamená mnohem klidnější nedělní počasí.
Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK