Další bouřky a deště v neděli a v pondělí

Při intenzivních srážkách se znovu mohou zvedat hladiny řek.

Další bouřky a deště v neděli a v pondělí

Po bouřkovém pátku a částečně i sobotě nás čekají ještě dva dny, ve kterých může spadnout lokálně velké množství srážek.

V neděli se bude jednat podobně jako v uplynulých dvou dnech hlavně o přeháňky a bouřky, jejichž intenzita se bude hodně lišit mezi jednotlivými lokalitami. Nejvíce jich čekáme v Čechách, případně i na Vysočině. Aktuální výstraha upozorňuje na možnost přívalových dešťů, krup a silných nárazů větru.

Plošně rozsáhlejší bouřky a intenzivní lijáky dorazí v souvislosti se studenou frontou v noci na pondělí a v pondělí během dne. Nejvíce by mělo tentokrát pršet na Moravě, ve Slezsku a v jihovýchodní polovině Čech. Podle nejnovějších modelů by na mnoha místech v uvedených oblastech mělo spadnout více než 20 mm, lokálně kolem 50 mm.

Hlavně na místech, kde v uplynulých týdnech vydatně pršelo, mohou další deště vést k rychlému rozvodnění vodních toků. Doporučujeme tak sledovat průběžně aktualizované předpovědi a vývoj srážek na meteorologickém radaru.

Pondělní srážky budou pozvolna od západu ubývat a úterý už by mělo přinést převážně slunečné počasí a příjemné teploty kolem 24 °C.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK