Neděle opět přinesla rekordy: Klatovy 18,2 °C!

16.2.2020

Jde o zatím nejteplejší den od začátku roku

Neděle opět přinesla rekordy: Klatovy 18,2 °C!
Máme za sebou už tři únorové víkendy a ty přinesly kuriózní situaci - všechny tři tyto víkendy nabídly v Česku teploty, které aspoň někde šly nad +15 °C. Tato neděle se postarala o vysoké teploty především na jihu a jihozápadě Čech, vůbec nejvyšší teplota byla naměřena podle předběžných informací v Klatovech, konkrétně 17,2 °C. Přes 15 °C se teploty dostávaly na velkém množství stanic v Jihočeském a Plzeňském kraji. Zde občas skrz oblaka prosvítlo i slunce, které teplotám nahoru dopomohlo.

Ne všude ale byla neděle tak teplá. Opačným extrémem byl Ústecký kraj, kde se při celodenním zataženu i v nižších polohách často teploty nedostaly ani nad 5 °C - platí to zejména o oblasti podél řeky Ohře, jako je Mostecko, Lounsko, Žatecko, Litoměřicko... zde se projevila teplotní inverze. Moc jsme s ní nepočítali, i do tohoto regionu předpovědi udávaly víc než 10 °C. Takže nepřesnost byla poměrně velká. Příliš vysoko se teploty nedostaly ani v Libereckém kraji a na Vysočině.

Teplota na jihozápadě místy zdolala teplotní rekordy pro tento den. Rekordy padaly letos už po několikáté. A není vyloučeno, že by ještě mohly padat i v pondělí, protože studená fronta bude přes naše území přecházet až později odpoledne a večer. Předtím by teploty mohly vystoupit znovu lokálně ještě nad 15 °C především na jihu Čech. Spíš už bude pondělí o něco chladnější, s tím jak se bude zatahovat  postupně od západu zaprší.

Tři ze čtyř únorových víkendů už přinesly jarní teploty, tak se nechme překvapit, zda to vyjde i po čtvrté!
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK