Severovýchod USA pokrylo i přes půl metru sněhu

3.12.2019

Sněhová bouře se vyznačovala velmi dlouhým trváním

Severovýchod USA pokrylo i přes půl metru sněhu
Zatímco v Česku sčítáme první centimetry sněhu této zimy, tak na druhé straně Atlantiku přineslo vytrvalé sněžení rovnou několik decimetrů vysokou nadílku. Bouře, která přinesla sníh se projevila ve dvou vlnách, na některých místech ale sněžilo nepřetržitě a to dokonce i 40 hodin.

Poměrně velké město Albany zaznamenalo třicet osm hodin trvající sněžení, po kterém zůstalo na zemi 57 cm. Z historických záznamů vyplynulo, že se jedná o největší příděl sněhu v tomto městě od roku 1993. Asi o 30 km dále, v městečku Schaghticoke dosáhla nová pokrývka výšky téměř 70 cm.

V Bostonu si 10 až 20 cm nového sněhu vynutilo uzavření škol a zrušení nebo opoždění  stovek letů. I když se nejedná o nějaké obrovské množství sněhu, tak se znovu ukázalo, jaké problémy dokáže sněžení způsobit ve velkoměstech nejen v USA. Nedaleko od kalamity se ocitl i New York, kde spadlo jen několik centimetrů sněhu, ale asi 30 km dále už kolem 20 cm.

Začátek prosince je letos ve Spojených státech opravdu bohatý na sníh - přesněji řečeno, 2. prosinec byl nejzasněženější za posledních minimálně 16 let. Kromě severovýchodu zasáhlo sněžení v uplynulých dnech i západní a severní část země, v horském středisku Alta Ski Area v Utahu napadlo bezmála 120 cm sněhu. Tento týden už by mělo sněžit méně a celková zasněžená plocha by se měla zmenšovat.


Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;washingtonpost.

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK