Příští týden hrozí Česku až 36 °C!

18.6.2019

O nadcházejícím víkendu se dočasně slabě ochladí

Příští týden hrozí Česku až 36 °C!
Poté, co se v neděli mírně ochladilo, začaly teploty v Česku zase směřovat vstříc tropickým hodnotám, nicméně zůstanou zatím jen těsně pod nimi. Do čtvrtka počítáme s převažujícím slunečným počasím a teplotami maximálně do 30 °C, od pátku do neděle se budeme potýkat s větší oblačností a občasnými srážkami (i v bouřkové podobě), což bude znamenat ochlazení na zhruba 25 °C přes den, jak přesně bude ve kterém dni, se ještě nyní upřesňuje. Nejdeštivější se jeví pátek, víkendové dny jsou trochu na hraně, jestli bude pršet a případně jak moc. Celodenní déšť však nehrozí.

Po víkendovém snížení teplot však očekáváme, že k nám na začátku příštího týdne začne proudit velice horký vzduch od jihu. Teploty podle aktuálních předpokladů porostou v polovině týdne až na skutečně už extrémních 36 °C, s tím že lokálně by mohlo být ještě více. Zejména teplo bude na západě území, resp. obecně v Čechách bude tepleji než na Moravě. Takto vysoké teploty by nemusely být doprovázeny ani příliš četnými bouřkami.

Modely aktuálně počítají se skutečně mimořádnou vlnou horkého vzduhu ze Sahary, která by se přesouvala přes západní polovině Středomoří a Francii směrem do Německa a Beneluxu. Nejnovější modely předpovídají pro západ Německa na příští středu až 40 °C. To se samozřejmě ještě může změnit, ale už teď je jisté, že horko v příštím týdnu do západní Evropy přijde. Pokud by se teplá vlna posunula jen malinko k východu, můžeme se i v Česku dočkat bez problémů až 38 °C. Na konci června už je to reálná teplota.

Doporučujeme samozřejmě dále sledovat upřesňující předpovědi.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK