Bouřky hrozí i v dalších dnech, čtvrtek bude chladnější

11.6.2019

Po pondělních velmi silných bouřích, které postihly západní část Čech, bylo úterý klidnější. Bouřek bylo v Česku málo, držely se spíš za hranicí s Německem. Celou bouřkovou periodu však rozhodně nemáme za sebou.

Bouřky hrozí i v dalších dnech, čtvrtek bude chladnější

Už ve středu by velmi silné bouřky mohly ohrozit podobnou oblast jako v pondělí, to znamená jižní, západní a severní Čechy spolu s Prahou a okolím. Ačkoliv dnešní numerické modely jsou na velmi vysoké úrovni, přesná lokalizace silných bouří jim stále dělá problémy. Proto nedokážeme říci, která konkrétní města nebo obce budou zasaženy, lze jen určit kraje, ve kterých hrozí největší nebezpečí. V této situaci je nejlepším pomocníkem meteorologický radar, se kterým doporučujeme konzultovat každou venkovní aktivitu hlavně v odpoledních a večerních hodinách.

Bouřky a přeháňky nás budou provázet i čtvrtečním dnem. Tento den bude srážkovou činnost podporovat studená fronta, která přinese zejména do Čech mírné ochlazení na úroveň kolem 25 °C. Morava, hlavně její jihovýchodní část, zůstane teplejší.

Pátek přinese kromě opětovného růstu teploty vzduchu (na 28/32 °C) i méně srážek a oblačnosti. S dalším vzestupem teploty je třeba počítat v sobotu. Je možné, že tento den poprvé v tomto roce zaznamenáme v Česku teplotu nad 35 °C. Ale je třeba zmínit, že ne všechny modely počítají s takto extrémní teplotou. Příliv velmi teplého vzduchu by měla ukončit studená fronta, která postupně srazí teploty pod 30 °C. V pondělí už na celém území očekáváme podstatně příjemnější teploty kolem 25 °C.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz;

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK