Ve čtvrtek výstraha před bouřkami

5.6.2019

Ve čtvrtek odpoledne postupně od západu hrozí bouřky.

Ve čtvrtek výstraha před bouřkami

Jak již bylo avizováno, vlivem tlakové níže jihozápadně od nás bude Česko ve čtvrtek čekat přechod studené fronty. Přestože přesné načasování přechodu fronty není zcela jasné, první příznaky lze na západě Čech očekávat již během dopoledne.

Vzhledem k vysokým teplotám posledních dní vydalo ČHMÚ na čtvrtek výstrahu před silnými bouřkami. Výstraha začne platit pro většinu Čech již v jedenáct hodin, ve dvě odpoledne se pak výstraha rozšíří také pro kraje Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský a Vysočina. Na Moravě a ve Slezsku se vznik silných bouřek předpokládá spíše až ve večerních a nočních hodinách.

Četné lokální bouřky se však v Česku vyskytovaly již ve středu, nejvíc blesků bylo zaznamenáno v Libereckém kraji, na Vysočině, kolem Králického Sněžníku a na hranicích se Slovenskem. Zde také napršelo nejvíce srážek, např. v Bílých Karpatech a Moravskoslezských Beskydech napadlo až 33 mm srážek za šest hodin. Na Bystřičce dokonce vlivem přívalového deště došlo kolem třetí odpoledne k překročení 3. stupně povodňové aktivity, hladina se však již naštěstí pomalu vrací k normálu a brzy klesne pouze na 1. stupeň povodňové aktivity.

Přestože ochlazení ve čtvrtek nebude výrazné, teploty klesnou jen asi o 5°C, bouřek by snad mělo být během pátku již méně a budeme si tak moct užít klidnější víkend.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, portal.chmi.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK