Vítr v Česku přesáhnul 80 km/h

23.4.2019

Ve Svratouchu na Vysočině naměřili rychlost větru přes 86 km/h.

Vítr v Česku přesáhnul 80 km/h

V souladu s vydanou výstrahou převládal dnes na většině území Česka silný jihovýchodní vítr. Nižší rychlosti větru byly v Plzeňském a Moravskoslezském kraji, např. na Klínovci u Karlových Varů vítr zřídkakdy překročil 18 m/s (65 km/h).

Výrazně vyšší rychlosti větru byly naměřeny v dalších horských oblastech České republiky. Zatímco ve Svratouchu na Vysočině měli v nárazech k 24 m/s (86 km/h), na Milešovce se rychlost větru pohybuje kolem 23 m/s (83 km/h) již od poledních hodin. V Polomi (Orlické hory) či na Lysé Hoře začal vítr v nárazech přesahovat 20 m/s až navečer.

V nižších polohách byl vítr slabší. V Praze se odpoledne pohyboval kolem 15 m/s (54 km/h), v Brně kulminoval kolem poledne rychlostmi do 17 m/s (61 km/h) a nyní zeslábnul k 10 m/s. V Plzni jsou nyní maximální nárazy k 15 m/s, v Ostravě však vítr sotva překročil 10 m/s.

Na většině území Česka již vítr spíše slábne, výstraha však platí až do třetí hodiny ranní a silný vítr bude přetrvávat zejména na Vysočině, ve východních Čechách, na jižní Moravě a v Moravské Bráně. Právě na východě území je třeba mít se na pozoru před silným větrem i zítra.

Autor: redakce, ka, meteocentrum.cz, portal.chmi.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK