Sever Spojených států zasáhne sněhová bouře

9.4.2019

Nejvydatnější sněžení se očekává v Jižně Dakotě a v Minnesotě. Lokálně zde může napadnout kolem 50 cm nového sněhu. Situaci bude navíc komplikovat silný vítr.

Sever Spojených států zasáhne sněhová bouře

Zimní počasí do této části Spojených států přinese hluboká tlaková níže Wesley. Podle předpokladů během středy a čtvrtka zmohutní natolik, že na některých místech budou v ohrožení rekordy nízkého tlaku pro celý duben! Její vývoj bude doprovázen vydatnými srážkami jak ve formě sněhu, tak i deště, který bude vypadávat v teplejší jihovýchodní části níže.

Nejhorší situace se očekává v některých částech Nebrasky, Jižní Dakoty a Minnesoty. Pro toto území již byla vydána výstraha před blizzardem. Nižší stupně upozornění platí i dalších oblastech. Mokrý sníh v kombinaci se silným větrem může vyvracet stromy a vést k výpadkům elektrické energie. Hrozí i tvorba sněhových závějí a uzavírky komunikací.

Wesley přinese srážky i do oblastí, které jsou už nyní postiženy povodněmi z předchozích srážek a tání sněhu. Nový déšť a sníh, který bude opět tát, tuto situaci rozhodně nevylepší.

Autor: redakce, mm, meteocentrum.cz; weather.com

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK