Do středy jen přeháňky, poté srážky plošnější

16.12.2018

Ke konci týdne navíc čekáme výraznější oteplení.

Do středy jen přeháňky, poté srážky plošnější

Počasí v České republice je momentálně poměrně nevýrazné. Oblačnost je sice spíše větší, ale srážky se vyskytují jen v podobě sněhových přeháněk nebo místního slabého sněžení. Tento ráz počasí se udrží až do středy, kdy se budou jednotlivé dny lišit jen teplotami a částečně také oblačností.

Pondělí až středa přehledně:

  • Pondělní teploty čekáme mezi -2 a +2 °C, úterní mezi 0 a 4 °C a středeční opět mezi -2 a +2 °C.

  • Oblačnost bude nejmenší v noci z úterý na středu, kdy by se mělo alespoň částečně vyjasnit.

  • Zmiňované sněhové přeháňky mají největší pravděpodobnost v úterý a ve středu na západě, ale jejich rozložení se předpovídá velmi obtížně.

Změna počasí nastane až ve čtvrtek, kdy bude přes naše území procházet studená fronta. Ochlazení příliš velké nebude (denní maxima zůstanou mezi -3 a +1 °C), ale většinu území by mělo zasáhnout výraznější sněžení.

Bohatší na srážky by měl být i pátek, kdy už by navíc měl sníh minimálně v nížinách na západě postupně přecházet v déšť. Jako zajímavé se také jeví páteční teploty, které by měly narůstat dokonce i po západu slunce.

Počasí na víkend neboli poslední dva dny před Vánocemi zatím úplně jisté není, ale pravděpodobné jsou poměrně vysoké teploty (maxima kolem 5 °C) a déšť.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK