Silný vítr u nás i v západní Evropě

7.12.2018

Byla vydána i výstraha

Silný vítr u nás i v západní Evropě
Z Atlantiku se přes severní část Britských ostrovů dostala do Severního moře velmi hluboká tlaková níže, která s sebou přináší silný vítr. Níže se dále dostane do Baltského moře, kde se na konci víkendu vyplní. Silné větry jsou zaznamenávány jak na Britských ostrovech, tak i třeba v Německu, Francii, nebo i v Alpách. Tam všude jsou v platnosti výstražné informace.

Výstraha platí v sobotu i v Česku a skončí až v neděli odpoledne. Na našem území by se nárazy větru neměly dostat výrazně nad 70 km/hod. V Německu uvádějí výstrahy možnost dosažení rychlosti větru až 115 km/hod. Ještě silnější vítr nabízí Skotsko, kde hovoří metorologové až o 130km/hod. Tento region je ovšem na silný vítr zvyklý a nepůsobí tam tedy ani velké škody.

Zimní období je pro takové hluboké níže se silným větrem dobou zaslíbenou a určitě se jich během zimy dočkáme ještě několika. V dřívějších letech byly některé i mnohem nebezpečnější než tak, kterou pozorujeme v těchto dnech. Období hrozby nejsilnějších tlakových níží potrvá prakticky do začátku března.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK