Silný hurikán míří na Floridu

9.10.2018

Bude asi nejsilnější od roku 2005

Silný hurikán míří na Floridu
Spojené státy se znovu bojí silného hurikánu, tentokrát pojmenovaného jako Michael a vzniklého v Karibském moři. Hurikán vznikl prakticky až v posledních dvou dnech, při svém zesilování částečně zasáhla západ Kuby, ale to byl teprve začátek. V průběhu úterý zesílil již v Mexickém zálivu až na kategorii 3, což je už silný, nebo také obří hurikán. A v této síle zřejmě zasáhne ve středu pobřeží Floridy. Konkrétně část Panhandle, což je území mimo poloostrov na severozápadě státu Florida.

V této oblasti zažili podobně silný hurikán naposledy před 13 lety. Hrozí tak zase velké škody i ztráty na životech. Ve srovnání s působením hurikánu Florence před necelým měsícem mají obyvatelé tentokrát mnohem méně času na přípravu a případnou evakuaci. Florence putoval přes široký Atlantik mnoho dní, ale Michael to má přes Mexický záliv podstatně kratší cestu. Tentokrát hrozí nejen povodně, ale i samotný hlavní projev hurikánu což je silný vítr.

I když se jedná o druhý nebezpečný hurikán pro území USA za poslední měsíc, letošní sezona zatím není nijak mimořádná, je třeba i slabší než ta loňská. A na tom se asi již mnoho nezmění, protože období s tradičně nejsilnějšími hurikány už se chýlí ke konci (připadá na konec srpna a září, v říjnu už hurikánová aktivita spíše klesá). Jelikož hurikány pokaždé zasáhnou jiné části USA, tak je to pro tamní obyvatele stále mimořádná událost na kterou nejsou zase až tak moc zvyklí, přestože se může zdát, že v médiích se o hurikánech v USA mluví často.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK