Už třetí den přes 35 °C

9.8.2018

Vrátily se také tropické noci.

Už třetí den přes 35 °C

V neděli se po průchodu slabé fronty alespoň trochu ochladilo a teploty už přestaly stoupat nad 35 °C. Dlouho jim to ale nevydrželo a již v úterý se vedra, kdy lokálně bylo přes 35 °C, zase vrátila. Nyní už tedy zažíváme třetí takto horký den!

V úterý bylo nejtepleji ve středních Čechách, kde se na dvou stanicích teplota vyhoupla dokonce přes 36 °C. Prvenství obsadila Tuhaň (okres Česká Lípa) s 36,1 °C. Ve středu byla situace podobná, jen tentokrát byla nejvyšší teplota naměřena v Dobřichovicích (36,4 °C), což je obec, která drží i absolutní teplotní rekord pro Českou republiku. Pro čtvrtek ještě kompletní informace nemáme, ale vzhledem k tomu, že už v 15:00 bylo v Hradci Králové 36,4 °C, tak je prakticky jisté, že tento den bude z uváděné trojice tím nejteplejším. Na překonání dobřichovického rekordu 40,4 °C to ale rozhodně nevypadá.

Po krátké odmlce se vrátily také tropické noci, i když první z nich byla až z úterý na středu a druhá ze středy na čtvrtek. Konkrétně v noci z úterý na středu bylo nejvyšší minimum zaznamenáno na stanici Holovousy (okres Jičín), kde teplota za celou dobu nespadla pod 23,2 °C.

Noc na pátek ještě často tropická bude, ale denní maxima se už přes 35 °C rozhodně dostávat nebudou.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK