Víkend příjemný, příští týden víc zaprší

13.7.2018

Teploty se nadále budou pohybovat nedaleko průměru

Víkend příjemný, příští týden víc zaprší
Nejnovější výhled počasí potvrzuje, že na příchod tropických veder můžeme zatím zapomenout. O nadcházejícím víkendu bude počasí prakticky stejné jako dnes v pátek - denní teploty kolem 23/27 °C, lokálně možná 28 °C, sem tam přeháňky, ale v minimální míře. Takové poklidné léto, které se protáhne i do pondělí. 

Od úterý se zvýší pravděpodobnost přeháněk, ty už zasáhnou celé území a to ponejvíce ve středu. Právě středa už by měla být spíše zatažená, což se projeví i na teplotách. Vzduchová hmota nad naším územím zůstane sice stále stejně teplá, ale bez podpory slunečních paprsků budou mít teploty co dělat, aby ve středu překonaly 25 °C. Záležet bude ovšem nakonec na konkrétním množství oblačnosti a srážek v daném místě. Obdobné počasí se jeví na čtvrtek.

Konec příštího týdne je ještě daleko, i tak můžeme prozradit, že modely přece jen udávají nějaké zvýšení teplot k tropické třicítce. Je to ještě dost opatrné a může se to změnit. Zároveň s tím zase méně oblačnosti, takže ten příští víkend by mohl být o něco více letní než ten nejbližší, který bude vlastně taky letní, ale ne nijak nepříjemně. Po horkém jaru je léto zatím na tropické počasí docela chudé, i když má ještě před sebou hodně času to napravit.

Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK