Za nejteplejším koupáním na východ Středozemního nebo Černého moře

25.6.2018

Voda tam má teplotu až 28 °C.

Za nejteplejším koupáním na východ Středozemního nebo Černého moře

Školákům se pomalu blíží letní prázdniny a někteří z nich je zcela jistě budou trávit se svými rodinami u moře. Teploty vody sice ještě nedosáhly svého ročního maxima, ale v některých místech už jsou pěkně vysoké! Rozhodně jsou podstatně vyšší než aktuální teploty vzduchu u nás.

Zaměříme-li se na moře obepínající jih a jihovýchod Evropy, tak nejteplejší vodu bychom našli ve východních oblastech, tedy na východě Středozemního a Černého moře. K Černému moři se sice až tak často od nás za sluncem nejezdí, ale teplých vod východu Středozemního moře až kolem 28 °C lze bez problémů užívat třeba na Kypru.

Dalšími oblastmi v pořadí, co se týče teploty moří, jsou okolí Itálie (kromě severu) včetně například Malty, kde teploty moří dosahují hodnot kolem 23 až 25 °C. O něco chladnější je Středozemní moře u břehů Francie a severu Itálie (22 až 24 °C) a překvapivě obdobně teplé jako voda u jihu Itálie (23 až 25 °C) je také moře u východních břehů Španělska.

Co se týče počasí, tak to je momentálně nejpříznivější v destinacích na západě. Na východě se aktuálně točí oblačnost a postupně se sem nasune i celý frontální systém, díky kterému musí rekreanti v zemích u jaderského Moře počítat s přeháňkami a bouřkami.

Autor: redakce, zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK