V noci na středu klesly teploty i pod -20 °C

14.2.2018

Zima zavládla v západní polovině Čech

V noci na středu klesly teploty i pod -20 °C
Ve studené vzduchové hmotě se v západní polovině území protrhala oblačnost, což přináší výrazné poklesy ranních teplot v této oblasti. V noci na středu se objevil extrémně silný mráz hlavně v Jizerských horách, kde tradičně studená lokalita Jizerka zaznamenala po půlnoci pokles teploty až na -21 °C! Šindelová na Sokolovsku naměřila nad ránem, tedy o pár hodin později solidních -19 °C. Velmi silně mrzlo ale i v Krkonoších, na Šumavě, kde se teploty dostávaly pod -10 °C.

V západní polovině Čech se teploty dostaly hluboko pod nulu i mimo horské oblasti. Na Moravě se přitom díky velké oblačnosti teploty udržely jen mírně pod nulou, převážně kolem -1 až -5 °C. Mráz se objevil na úplně celém území, vůbec nejslabší ohlásila Olomouc - Holice, kde bylo jen pár desetin stupně pod nulou. Do překonání rekordů bylo ovšem na stanicích s delší dobou měření dost daleko, protože první polovina února běžně přináší i mnohem silnější noční mrazy.

Podobně studená bude i noc na čtvrtek, znovu s mnohem nižšími nočními a ranními teplota na západě republiky než na Moravě a ve Slezsku, kde zůstane spíše velká oblačnost. Rozdíly v rámci Česka se však sníží - zatímco na západě Čech se mrazy budou hodně podobat těm z minulé noci, ve východní polovině Čech a na Moravě přituhned o něco více. 
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK