Noc na pátek byla chladná

8.9.2017

V šumavských kotlinách i mrzlo.

Noc na pátek byla chladná

Po delší době se objevila jedna opravdu chladná noc. Teploty už sice nyní často přes noc klesají pod 10 °C, ale v noci na pátek se pohybovaly spíše kolem 6 °C. Na naše území proudil chladnější vzduch ze severozápadu a na velkém území se navíc vyjasnilo a teploty byly proto ještě nižší.

Relativně vysoko (kolem 10 °C) teploty zůstaly ve středních a severozápadních Čechách a ve Slezsku, kde bylo oblačnosti více. Nejchladnější byl naproti tomu jih Čech a Vysočina, kde teploty poklesly často i pod 5 °C. V šumavských mrazových kotlinách se teploty dokonce dostaly pod bod mrazu. V Rokytské slati bylo naměřeno -2,7 °C a na stanicích Kvilda-Perla a Jezerní slať -2,6 °C.

V dalších dnech až tak nízké noční teploty nečekáme. Obloha bude spíše zatažená a povrch se proto nebude tolik ochlazovat. Postupně klesat však budou denní teploty, které v některých dnech příštího týdne mnohdy nedosáhnou ani na 20 °C.

Autor: redakce, zk, meteocentrum; ČHMÚ

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK