V hlavním městě Chile poprvé po deseti letech sněžilo!

16.7.2017

Čtvrt milionu lidí zůstalo bez elektřiny.

V hlavním městě Chile poprvé po deseti letech sněžilo!
V Jižní Americe momentálně prožívají zimní období. Proto také obrovské pětimilionové hlavní město Santiago de Chile zaznamenalo v sobotu sněžení, které se zde předtím vyskytlo naposledy v roce 2007. Velkoměsto, o kterém asi většina Čechů slyšela naposledy v souvislosti se slavným zabavením protokolárního pera českým prezidentem, leží ve výšce kolem 550 metrů nad mořem a z hlediska zeměpisné šířky zhruba na úrovni severní Afriky, např. Tuniska. 

Sobotní sněžení způsobilo pády stromů, které způsobily výpadky elektřiny pro asi 250 tisíc obyvatel. Při hustotě zalidnění ve městě a celkové velikosti města to není zase tak moc jak se zdá. Sněžení způsobilo spoustu dopravních nehod. Češi by se přitom mohli docela zasmát, protože šlo doslova jen o pověstné 3 centimetry sněhu, a na vyvýšenějších místech 4. Tento mokrý sníh navíc rychle tál a vydržel jen pár hodin. 

Jenže pro hlavní město Chile to byla jak zmíněno nadílka, kterou děti a mnozí přistěhovalci z pobřežních oblastí viděli poprvé v životě. Většina řidičů se sněhem na vozovce setkala poprvé, a někteří tak ani nevěděli, že klouže. A sociální sítě v Chile se okamžitě zaplnily záplavou fotek sněhu v jakékoliv podobě. Byť z našeho pohledu šlo jen o nezajímavou břečku. Navzdory pokračujícímu globálnímu oteplování, počasí stále umí ukázat i studené epizody.
Autor: redakce, ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK