O víkendu se počasí ustálí

10.8.2017

Teplotní gradient z našeho území zmizí a srážek i oblačnosti bude ubývat.

O víkendu se počasí ustálí

Počasí současných dnů je poměrně nevyzpytatelné: teploty se v rámci České republiky výrazně liší, oblačnost je proměnlivá, občasně se vyskytují přeháňky (mnohdy na místech, kde původně vůbec nebyly očekávány) a doprovázeny jsou různě silnými bouřkami. O víkendu se však počasí konečně uklidní a postupně se vyloupne i sluníčko.

V sobotu bude na severovýchodě republiky zpočátku převládat zataženo s doznívajícím deštěm. Během dne ale bude oblačnosti na celém území ubývat na oblačno až polojasno a přeháňky budou hrozit opravdu jen ojediněle. Maximální denní teploty očekáváme mezi 17 a 21 °C, na jihovýchodě mohou sahat na 23 °C. Oproti současným dnům to sice znamená ochlazení, ale díky postupně se prodírajícímu slunci to pocitově bude spíše velice příjemná změna.

Neděle přinese slunné počasí do celé naší oblasti. Převládat by mělo polojasno až oblačno, odpoledne se ojediněle mohou objevit slabé přeháňky. Větší šanci obecně mají v Čechách než na Moravě a ve Slezsku. Teploty budou oproti sobotě zhruba o dva stupně vyšší – 19 až 23 °C, na jihovýchodě až 25 °C.

zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK