Ve čtvrtek hrozí silné bouřky

8.8.2017

Na východě se navíc mohou vyskytovat i velmi vysoké teploty.

Ve čtvrtek hrozí silné bouřky

Přes území České republiky bude v nejbližších dnech zvolna postupovat výrazná vlnící se fronta, která bude oddělovat teplý vzduch na východě od chladného na západě. Vyskytovat se na ní budou četné srážky doprovázené bouřkami, místy i silnými.

První přeháňky, spojené s touto frontou, se začnou objevovat ve středu večer na jihu republiky. Během noci se rozšíří na většinu území a místy při nich musíme počítat i s bouřkami, které ovšem budou v pozdějších hodinách díky nižším teplotám vzduchu slabší. Srážkové úhrny ale i tak mohou lokálně překročit 30 mm.

Do čtvrtečního rána přeháňky lehce poleví, ale pravděpodobně odpoledne k nám začnou od západu opět doléhat, i když tentokrát s mnohem větší silou než ve středu večer. Napršet může i 50 mm vody, vyskytovat se mohou kroupy a přechodně bude zesilovat i jinak mírný vítr.

Jak plyne z již zmíněného teplotního kontrastu, tato fronta bude kromě srážek přinášet také výrazné ochlazení. V závislosti na přesném načasování jejího postupu se tedy mohou denní maxima pohybovat od zhruba 22 °C na západě po tropických 35 °C na východě a jihovýchodě. Pro východ proto bude čtvrteční den nepříjemný i z hlediska vysokých teplot.

V pátek ještě srážky neustanou, ale příliš silný déšť by se už vyskytovat neměl – dokonce i bouřky už hrozí jenom místy na východě. Vyčasovat se začne až v sobotu, kdy bude po zamračených dnech od západu ubývat také oblačnosti.

zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK