V pátek zaprší, vyjasnění přijde v neděli

15.2.2017

Tento týden si zatím užíváme krásného předjaří! Z jasné oblohy na nás po dlouhé době svítí slunce a teploty stoupají i přes 10 °C. Tuto idylku nicméně v pátek ukončí průchod studené fronty spojené se srážkami a mírným ochlazením. Návrat zimy se ale nechystá a také srážky budou na většině území dešťové.

V pátek zaprší, vyjasnění přijde v neděli

Zatahovat se pravděpodobně začne od severozápadu už ve čtvrtek večer a nejvýraznější srážky rovněž dorazí v noci nebo v pátek ráno. Většinou by se mělo jednat o déšť, který však může být ojediněle i mrznoucí. Během dne už bude srážkové pásmo slábnout a četněji se bude projevovat jen na horách. Díky postupnému ochlazování (denní teploty čekáme mezi 4 a 8 °C) ale musíme později od poloh nad 600 m počítat se srážkami sněhovými. Oblačnost bude po celý den pochopitelně převládat velká.

V sobotu obdobně jako v pátek očekáváme zataženo až oblačno, ale srážek by mělo být ještě o něco méně. Především odpoledne by se měly vyskytovat už jen ojediněle. Maximální denní teploty předpokládáme v tento den mezi 3 a 7 °C.

Protrhání oblačnosti přinese až nedělní den. Postupně by mělo převládnout polojasno, místy dokonce až jasno! Teploty však zůstanou stejně jako v sobotu pouze kolem 3 až 7 °C.

Opětovné oteplení přinese až první polovina příštího týdne (konkrétně v úterý se teploty zase nejspíš vyšplhají přes 10 °C), ale srážkově by mělo být toto období výrazně bohatší než to aktuální.

zk, meteocentrum

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK