Konec týdne bude chladnější

18.7.2012

Oteplí se až v tom příštím.

Konec týdne bude chladnější

Přestože by léto mělo právě v tuto část roku vrcholit, nynější teploty mají daleko k tropickým vedrům, jakých jsme si už letos užili poměrně dost. V tomto týdnu se jim nejvíce přiblíží čtvrtek, ale pouze na jihu Moravy. Tam ještě čekáme až 28 °C, V Čechách se již bude zřetelně od západu ochlazovat, neboť během čtvrtka nás bude přecházet studená fronta.

Od pátku do neděle počítáme s chladnějším počasím, kdy by maximální denní teploty neměly nikde v Česku překročit 23 °C. V sobotu se k tomu navíc přidají přeháňky. Neděle by měla naopak přinést oblačnosti nejméně, ale obvyklou daní za tuto příjemnost bude chladné ráno. Kdo se chystá na víkend někam ven, např. pod stan na letní festival, měl by se proto připravit na ranní teploty třeba okolo 10 °C, nebo i nižší.

Příští týden se ale pravé léto zase navrátí. Od pondělí se začne oteplovat, začátek týdne ještě přinese studená rána, která pak ovšem budou ustupovat. V polovině příštího týdne již předpokládáme teploty blížící se tropické třicítce, ale nyní se zdá, že tato vlna veder nebude tak silná, aby bylo oněch třicet stupňů překročeno. Konec července bude podle všeho tedy velmi příjemný - s oblíbenými teplotami okolo 25 °C, a většinou slunečným počasím, které jen sporadicky doplní přeháňky. Máme se na co těšit.

ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK