Další silné bouřky v jižních Čechách

10.7.2012

Také dnes nárazy větru a kroupy.

Další silné bouřky v jižních Čechách

Přes okres Jihočeský kraj postupuje k východu silná bouřka doprovázená kroupami a nárazy větru. Během následujících hodin by mohlo podle radarových odhadů spadnout 50-70 mm srážek. Vzhledem k postupu bouřky ale nespadnou srážky na jednom místě. Bouřka by mohla okrajově zasáhnout i okresy Třebíč a Znojmo v Jihomoravském kraji.

Další bouřky se vyskytují také v severozápadní části republiky. Jejich rozsah a intenzita ale nejsou tak silné, jako v jižních Čechách. S tvorbou přeháněk a bouřek počítejte během dnešního odpoledne a večera také na zbytku území Čech, večer se budou postupně rozpadat a ustávat.

Ke zmírnění následků jevů způsobených bouřkami se doporučuje zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.), zabezpečit skleníky, stavební jeřáby apod. Pro upřesnění situace doporučujeme sledovat aktuální radarová data.

ČHMÚ, MP, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK