Pátek byl letní, večer přinesl silné bouřky na západě

19.5.2017

Zřejmě se vyskytlo i krupobití.

Pátek byl letní, večer přinesl silné bouřky na západě
Páteční odpolední teploty vystoupily při slunečném počasí na velmi příjemné hodnoty, i když pro někoho možná už příliš blízko 30 °C. V Plzni bylo naměřeno až 28,8 °C a na dalších místech v jihozápadních a středních Čechách bylo jen o pár desetinek méně. K překonání rekordů bylo nicméně daleko, v minulosti jsme ve druhé polovině května už naměřili i tropické třicítky. Na obloze po většinu dne nebyl není ani mráček. 

Večer se však na západě Čech vyskytly očekávané bouřky. Daly si na čas, první výboje a srážky se objevily až kolem 19. hodiny na hranicích s Německem na Domažlicku. Pak se posouvaly západní polovinou Plzeňského kraje směrem k severu do oblasti Karlových Varů a Kadaně. Podle radarových odrazů se mohlo objevit i krupobití, velmi vydatný déšť potvrzují i pozorování z pozemních stanic, ačkoliv ty nepokrývají celé území. Třeba na stanici Bezvěrov spadlo za 1 hodinu 12 mm srážek, což je poměrně dost. V Aši 11 mm.

Bouřky se však večer do zbytku území už nerozšiřovaly, naopak slábly. Další nebezpečné jevy a tedy ani bouřky už tato fronta nepřinese, ač naše území úspěšně přejde celé. V dalších dnech počítáme s podstatně nižšími teplotami než v pátek, větší oblačností, a bez hrozby bouřek.
ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK