Bouřky zase na pořadu dne

1.8.2012

Vydána je výstraha hlavně na čtvrteční odpoledne a noc na pátek.

Bouřky zase na pořadu dne

Od pondělí žije naše země v meteorologickém klidu a pokoji. Teploty se do středy udržovaly pod tropickou třicítkou a hlavně se neobjevují žádné bouřky ani s tím související jevy. Tahle pohodička se ovšem chýlí ke konci, druhá polovina tohoto týdne už bude značně živější. A ČHMÚ už spustil pomyslné sirény, když vydal výstrahu na bouřky.

Výstraha platí na čtvrteční odpoledne, večer a noc na pátek. Ne všude se bude třeba bát celou dobu. Předpokládáme, že jako první se bouřky vytvoří odpoledne v západní polovině Čech, tyto se s večerem budou rozpadat. V noci na pátek se ale z Bavorska k nám nasune druhá vlna, ta zasáhne zejména pás od jižních Čech po Krkonoše, západ už by měl být vynechán. Během noci se bouřky přesunou nad oblast Českomoravské vrchoviny, a pak se asi rozpadnou. V pátek se nové objeví na Moravě.

Dobrou zprávou je, že předpokládané bouřky by neměly být tak intenzivní jako ty, co jsme prožili o posledním víkendu. Čtvrteční i páteční by neměly přinést více než 30 mm z jedné bouřky. I to ale může zanechat škody na majetku. V sobotu bychom si měli užít zase klidnějšího dne, i když na jihu Čech se bouřky budou vyskytovat zřejmě znovu. V neděli se bouřková činnost obnoví zase na většině území Česka. Budou souviset se studenou frontou, která poté Česko přejde hlavně v pondělí.

ms, meteocentrum.cz

Používáme cookies za účelem personalizace webu, reklamy a zlepšení našich služeb. Pokračováním souhlasíte s jejich použitím. Více informací OK